Všetko o kozom kolostre z Colostrina

Čo to vlastne kolostrum je?

Biologické zlato, super látka, zázračné mlieko. Tak označujú odborníci kolostrum. Táto vzácna látka, označovaná aj ako prvotné mlieko, sa tvorí bezprostredne pár hodín po
príchode mláďat cicavcov na svet. Ako prvý zdroj výživy naštartuje ich imunitný systém, dodá protilátky proti vírusom a baktériám, ako aj podporí svalový rast. Kozie kolostrum je
zložením najbližšie ľudskému, a preto jeho účinky pôsobia blahodarne aj na náš organizmus.

Kozie kolostrum obsahuje všetky dôležité látky na podporu správneho fungovania organizmu:

IMUNOGLOBULÍNY

(IgG, IgM, IgA)
Najvzácnejšie látky, ktoré kolostrum obsahuje. Ich úlohou je podporiť imunitu organizmu tak, že sa naviažu na antigén a zabraňujú patogénu vstupovať do buniek organizmu a poškodzovať ich.

POLYPEPTIDY BOHATÉ NA PROLÍN

(PRP)
Udržiavajú imunitný systém v rovnováhe, stimulujú ho, ak nefunguje dostatočne, ale aj tlmia jeho prehnanú imunitnú odpoveď.

RASTOVÉ FAKTORY

Pozitívne ovplyvňujú látkovú výmenu, účinkujú na imunitný systém a podporujú organizmus k zvýšenej tvorbe vlastných imunoglobulínov. Podporujú rast a obnovu buniek.

LAKTOFERÍN

Jedna z najvýznamnejších antivírusových 
a antibakteriálnych látok, ktoré sú známe. Laktoferín viaže železo, čím zabraňuje baktériam v ich množení sa. Železo potom odovzdáva červeným krvinkám.

CYTOKINY

Skupiny cytokinov obsiahnutých v kolostre zabezpečujú vzájomnú komunikáciu medzi imunitnými bunkami, aby mohli koordinovane bojovať voči pôvodcom ochorení a nádorovým bunkám. Chránia pred vírusovými infekciami, spoluzodpovedajú za obrannú odpoveď organizmu a tiež brzdia rast nádorových buniek.

AMINOKYSELINY

V organizme majú mnoho dôležitých funkcií – sú stavebnou jednotkou proteínov, pomáhajú pri raste a regenerácii, podporujú látkovú výmenu a chránia organizmus pred mnohými jedovatými látkami (toxínmi).

VITAMÍNY

(najmä A, C, E, vitamíny skupiny B)
Vitamíny majú v ľudskom organizme nezastupiteľné miesto ako katalyzátory biochemických reakcií. Ak je ich v tele málo, objavujú sa poruchy vo fungovaní organizmu, ktoré môžu vyústiť do vážnych ochorení.

MINERÁLY

(Ca, P, K)
Stavebné prvky kostí a zubov, riadia rovnováhu v tele, činnosť srdca a zažívacieho systému. Regulujú látkovú premenu a sú nevyhnutné pre optimálne funkcie nervov a svalov.

Robíme to najlepšie, ako vieme

Aby boli produkty Colostrino čo najúčinnejšie, staráme sa o naše
kolostrum zodpovedne v každom kroku výroby.

Spracovanie

Aby si naše legendárne kozie kolostrum zachovalo všetky vzácne látky, spracúvame ho vysušovaním mrazom, tzv. lyofilizáciou.

Etickosť

Myslíme na tých, ktorým je kozie kolostrum určené predovšetkým. Preto Colostrino produkty vytvárame iba z nadbytočného materského mlieka, ktoré kozliatka nespotrebujú.

Lokálnosť

Kolostrum v našich výrobkoch získavame len od domácich kôz zo slovenských a českých fariem odchovaných v najlepších podmienkach.