Otázky, ktoré vás zaujímajú

V čom je kozie kolostrum lepšie ako kravské?

Kozie a kravské kolostrum sú si svojím zložením podobné. Sú medzi nimi však rozdiely, ktoré predurčujú kozie kolostrum na špeciálne účely. V kozom kolostre sú prítomné látky, ktoré do kolostra dostávajú vďaka pestrej strave kôz. Tie sa totiž živia mnohými druhmi bylín a krov. Kozie kolostrum je lepšie stráviteľné a má bližšie k ľudskému kolostru, čo môže prispievať k lepším účinkom na náš organizmus. Vo väčšine prípadov ho môžu užívať aj ľudia trpiaci alergiou na kravské kolostrum.

Netrpia kozliatku kvôlu nedostatku kolostra?

Mama koza produkuje viac kolostra ako sú kozliatka schopné vypiť. Kozliatka sú, samozrejme, na prvom mieste, pretože kolostrum je pre nich životne dôležité. Až keď sa kozliatka napijú kolostra, koľko potrebujú, zvyšné kolostrum sa vydojí.

Od koľ kých rokov je Colostrino vhodné pre deti?

Colostrino je vhodné pre deti od 3 rokov. Colostrino im môžete podať ráno pred jedlom, aby sa lepšie vstrebalo, a nechať zapiť obľúbeným nápojom.

Môžu kozie kolostrum užívať ľudia s intoleranciou na laktózu?

Kozie kolostrum obsahuje nízke množstvo laktózy, preto väčšina ľudí s intoleranciou laktózy nemá pri užívaní kolostra problémy. Aj napriek tomu je však potrebné, aby sa ľudia s laktózovou intoleraciou poradili pred jeho užívaním s lekárom.

Môžem Colostrino používať dlhodobo?

Kozie kolostrum je vhodné pre jeho prírodné zloženie aj na dlhodobé užívanie.

Môžu Colostrino užívať aj tehotné ženy?

Tehotné aj dojčiace ženy by sa mali pred užívaním poradiť so svojím ošetrujúcim lekárom.

Nenašli ste odpoveď, ktorá vás zaujíma, opýtajte sa nás.